Kiralık Altın

                                                  ÖN BİLGİ

 

          Günümüz ekonomik şartları ve ihtiyaçları göz önüne alındığında her ne kadar Türk halkının örf ve ananelerinde fazlaca yer alsada altın alımı ve aynı zamanda muhafaza etmesi de oldukça güçleşmiştir.Bu sebepler dolayısı ile altın kiralama insanların bu ihtiyaçlarını giderilmesi açısından alternatif bir yaklaşım olarak hizmete sunulmuştur.Fakat burada esas amaç kesinlikle insanları kandırmak,gerçekte olmayan birşeyi varmış gibi göstermek değildir.Altın takıyı muhafaza etmede sıkıntı yaşayan Ya da düğünden sonra altını satma zorunluluğu olup geri satımda yaşanabilecek zararın önüne geçmek isteyen veya birkaç günlük altın takma ihtiyacı olan kişilerin kullanım amacına yönelik değerlendirildiğinde çok büyük avantajları olan bir sistemdir.

                                       

                                        ALTIN KİRALAMA ŞARTNAMESİ

 

1-Kiralanacak olan altın takının kiralama süresi 10 günden fazla olamaz

 

2-Kiralanacak olan altın takı kiraya verildiği şekilde geriye teslim edilmek zorundadır.Gramaj olarak eksilmiş, fiziksel olarak zarar verilmiş,kırılmış veya kopmuş olmamalıdır.

 

3-Kullanıcıdan kaynaklanan bir arıza veya takının deforme olması durumunda kiralayan kişi eğer mümkün ise ürünün tamir ücretini ödemek zorundadır.

 

4-Kiralanacak olan altın takı sadece 14 AYAR altından oluşan mamülleri kapsamaktadır

 

5-Kiralanan 14 AYAR altın takının hesaplanan toplam satış bedeli kiracıya ait kredi kartından bloke edilir.

 

6-Kiralama ücreti kiralanacak takı bedelinin %7 si kadardır.Kiralama süresinin kısalması durumunda kiralama ücretinde bir değişiklik olmaz.

 

7-Kiralanan 14 AYAR altın takının kiralama süresi içerisinde altın gram fiyatındaki olası değişimler (yükselmesi-düşmesi) kiracı ve kiralayan tarafların hak ve yükümlülüklerinde bir değişiklik oluşturmaz.

 

8-Kiralanan 14 ayar altın takının kiralama bedeli tutarı, kiralayan müşteri adına (KDV dahil)  fatura edilir.